„Egészség és szépség egy időtlen tudás jóvoltából”
Az ájurvéda a legkifinomultabb ősi indiai civilizáció. A védikus civilizáció egészségmegőrző rendszere, melyet évezredek óta gyakorolnak. A világ legősibb, és legidőtállóbb, természetes orvostudománya, mely káros mellékhatások nélkül biztosít lehetőséget az egészségi állapot javítására és a betegségek megszüntetésére, ezért világszerte egyre több orvos alkalmazza.
Az ájurvédát annak legtisztább, ősi formájában Maharishi Mahesh Yogi elevenítette fel a ’80-as években India vezető ájurvéda orvosaival együttműködve – az így teljessé lett ősi egészségmegőrzési rendszert nevezzük Maharishi Ájurvédának.
A Maharishi Ájurvéda (MAV) 20, az élet minden területét felölelő és tápláló módszert alkalmaz az elme, a test a magatartás és a környezetet együttes fejlesztésére. A MAV megmutatja, hogyan éljük életünket a természeti törvényekkel összhangban, miként teremtsük meg a test egyensúlyi állapotát, s hogyan tartsuk azt fenn, hogy mindig jó egészségnek örvendhessünk.
A Maharishi Ájurvéda kezelések a lehető legtermészetesebb módon teremtik és őrzik meg a test egyensúlyi állapotát, miközben megszabadítják a szervezetet a betegségek magját képező, évek során felhalmozott tisztátalanságoktól, méreganyagoktól. E kellemes és lazító hatású kezelések felelevenítik a szervezet öngyógyító mechanizmusait, lehetővé teszik az alapos és hosszú távú regenerálódást, aminek következtében létrejön az áhított egyensúlyi állapot, mely az életerő a nagy teljesítőképesség és az élet élvezetének elengedhetetlen alapfeltétele.
Mint tudjuk, az egészség több mint a betegség hiánya, az ájurvéda szerint az egészség az „egész-ség” állapotát jelenti, amiről a következőképpen írnak az ősi iratok:
„Kinek teste egyensúlynak örvend, kinek emésztése, szövetei és anyagcseréje egészségesen működnek, kinek énje, elméje és érzékei szakadatlanul a belső boldogság állapotában vannak, őt nevezzük egészségesnek.”
– Szusruta számhita, ősi ájurvédikus irás i.e. 1000-ből